علم و تکنولوژی

هوش مصنوعی انسان را از مذاکرات تجاری حذف کرد

به گفته وی ماشین های هوشمند به زودی به جای ایفای نقش پشتیبان در جریان مذاکرات تجاری، به مذاکره کنندگانی حرفه ای مبدل می شوند.

13 تیر 1399

خرافه گفتار درمانی، تخم کبوتر معجزه نمی کند

رئیس انجمن علمی گفتار درمانی البرز گفت: مصرف تخم کبوتر هیچ تاثیری در درمان مسائل گفتاری ندارد.

9 تیر 1399

چرا میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه با توجه به جمعیت این کشور پایین است؟

روسیه جزو 10 کشور دارای بیشترین آلودگی کرونا در دنیا شد، ولی میزان مرگ و میر با توجه به جمعیت این کشور، همچنان پایین است.

8 تیر 1399

اساتید با ورود به صنایع نخستین گام کارآفرینی را طی کنند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: روش کار برای رسیدن به دانشگاه کارآفرین تنها از طریق اساتید و اعضای هیأت علمی میسر می شود و آنها می توانند با آموزش های کارآفرینی و ورود به صنایع نخستین گام کارآفرینی را طی کنند.

6 تیر 1399

انفجار کنترل شده بمب نانوذره ای درون سلول های سرطانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پژوهشگران دانشگاه لودوینگ ماکسیمیلیانز در مونیخ پیروز به سنتز نانوذراتی شدند که می توان آن ها را با تغییر pH تحریک کرد تا دوز مرگباری از آهن یونیزه را داخل سلول رهاسازی نمایند. سازوکار این فناوری می...

6 تیر 1399

دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به تولید گیاهان با روش کشت بافت ورود می کند

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول درصدد است با توجه به ظرفیت های مرکز تحقیقات فناوری محصولات سالم و ارگانیک خود به عرصه تولید گیاهان زینتی و باغی به روش نوین کشت بافت ورود کند.

3 تیر 1399

رابط های کاربری مغز و کامپیوتر به کمک ناتوانی های جسمی می آیند

رابط های کاربری مغز و کامپیوتر یکی از بهترین راهکار ها برای افرادی است که از ناتوانی جسمی رنج می برند و با کمک این فناوری می توانند وسایل کامپیوتری و حتی اندام های مصنوعی خود را کنترل کنند.

29 خرداد 1399

حذف آلاینده های ویروسی صنعتی و بیمارستانی

با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، کرسی پژوهشی برای کاربرد آن در حذف آلاینده های میکروبی و ویروسی صنعتی و بیمارستانی اجرایی می شود.

28 خرداد 1399

ساخت ونتیلاتور توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران در یک حرکت جهادی اقدام به فراوری دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور برای بیماران کرونایی کرد.

25 خرداد 1399

خبرنگاران طرح رزرو صندلی اتوبوس های دربستی شرکت واحد در تهران اجرا می شود

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران بیان نمود: طرح رزرو صندلی اتوبوس های دربستی این شرکت از روز شنبه هفته آینده اجرایی می شود.

11 خرداد 1399

شرکت 1594 نفر در دوره های توانمندسازی فعالان گردشگری هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: طی سال گذشته، 1594 نفر در دوره های توانمندسازی ویژه فعالان گردشگری در استان شرکت کردند.

11 خرداد 1399

دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

خبرنگاران در این مقاله بر روی دکوراسیون داخلی منزل تمرکز دارد و قصد بر آن دارد که نکات مهم و جذاب مربوط به این بخش را معرفی کند.

10 خرداد 1399

کارآزمایی داروی کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری شروع شد

توضیحات شورای هماهنگی ساخت داروی فاویپراویر درباره شروع کارآزمایی بالینی این دارو برای درمان کرونا منتشر شد.

7 خرداد 1399

شروع آموزش های مجازی از هفته آینده، برنامه دانشگاه برای جبران عقب افتادگی ها

رئیس دانشگاه هنر از شروع آموزش های مجازی دانشجویان این دانشگاه از هفته آینده اطلاع داد و گفت: حضور در این آموزش ها برای دانشجویان الزامی است.

1 خرداد 1399

ناجی: تشکیل انجمن های دانشجویی در سال 99 افزایش 20 درصدی خواهد داشت

معاون فرهنگی دانشگاه پیغام نور از افزایش 20 درصدی تشکیل انجمن های علمی در سال 99 اطلاع داد.

31 اردیبهشت 1399

بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه در چهارباغ، میزبانی از 5 هزار گونه نادر

به گزارش خبرنگاران، علاوه بر باغ پرندگان اصفهان که مجموعه ای دیدنی از پرندگان در آن نگهداری می گردد، شهرستان ساوجبلاغ استان البرز هم دارای باغ پرندگانی رویایی از انواع پرندگان کم نظیر دنیا است.

29 اردیبهشت 1399

گردشگری کشاورزی چیست و چرا هوادار دارد؟

زندگی در شهر و سبک زندگی شهری، بسیاری از ما انسان ها را نه تنها از طبیعت دور نموده است بلکه مزایای بودن در چنین فضاهایی را هم از ما گرفته است. نحوه زندگی مردم روستا و اغلب کشاورزان برای مردمی که در شهرها زندگی می نمایند، بسیار غریب بوده و هیچ شناختی از...

26 اردیبهشت 1399

ورودی بیماران حاد تنفسی به بیمارستان ها کم شده است

خبرنگاران/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: خوشبختانه به علت رعایت و احتیاط مردم ورودی بیماران حاد تنفسی به بیمارستان ها کم شده، همچنین تعداد بستری ها و بیماران بدحال کم شده است.

17 اردیبهشت 1399

توصیه روسیه به شهروندانش درباره کرونا

ایرنا نوشت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (سازمان دست اندر کار مبارزه با بیماری های عفونی) به شهروندان این کشور توصیه کرد از تردد در اماکن عمومی در ساعت هایی که بیشترین تراکم جمعیت وجود دارد، خودداری کنند.

9 اردیبهشت 1399

به انتها رسیدن برنامه اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا جولای 2017

برنامه بازگشایی شده اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا ظرف چند ساعت بسته شد.در صبح روز 5 جولای، استا نوا اسکوشیای کانادا یک گروه مشهور از برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری: نیاز نوا اسکوشیا (Nova Scotia Demand) را بازگشایی کرد. داوطلبین واجد شرایط بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری...

6 اردیبهشت 1399
تعداد: (139)