اخبار سیاسی

واکنش وزیر کشور به شایعه بخشنامه تفکیک کارمندان زن و مرد در ادارات

وزیر کشور گفت: بخشنامه ای درباره تفکیک کارمندان زن و مرد در محیط های اداری وجود ندارد.

18 آذر 1398

سراب یاری های بین المللی در توافقنامه تغییر اقلیم پاریس

خبرنگاران، گروه جامعه- مسعود بُربُر: دو سال پیش، 12 دسامبر 2015، ایران همراه با 194 کشور دیگر دنیا در نشستی شرکت کرد که به نگرانی مردم دنیا درباره تغییر اقلیم اختصاص یافته بود و پیمان پاریس را به دنبال داشت. پیمانی که بر اساس آن کشورهای عضو همچون ایران تعهداتی...

16 آذر 1398

مستندی تازه و ارزشمند: چرا از هم متنفریم؟ Why We Hate

آیا نوع بشر می تواند زمانی بدون داشتن انواع نفرت ها و فاصله ها زندگی کند؟ ایدئولوژی ها و کشورها و نژادها و طبقه ها و مذاهب و کینه های تاریخی، ابزارهایی شده اند برای روشن نگاه داشتن همیشگی شعله تنفر.

16 آذر 1398

ربوی بودن بانک ها به زودی قانونی می شود؟

یک اقتصاددان با انتقاد از عملیات ربوی، امکان خرید و فروش املاک و ارز توسط بانکها، تاکید کرد که با تصویب طرح جدید بانکی بیم قانونی شدن این قبیل اقدامات از سوی بانک های کشور می رود.

14 آذر 1398

انتخابات بولیوی به دور دوم کشیده شد

اوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور با کارلوس مسا، رئیس جمهوری سابق رقابت خواهد نمود. این در حالی است که مورالس بیشترین آرا را به دست آورده است.

14 آذر 1398

ترامپ: آتش بس سوریه پا برجاست

دونالد ترامپ با اشاره به سخنان وزیر دفاع آمریکا در جدیدترین توئیت خود نوشت؛ آتش بس مذاکره شده توسط واشنگتن در شمال شرق سوریه کاملا پا برجاست.

13 آذر 1398

کاخ سفید: برقرای آتش بس کامل در سوریه زمان می برد

سخنگوی کاخ سفید امروز (جمعه) در واکنش به وقوع درگیری های پراکنده در مناطق مرزی شمال سوریه تاکید کرد، اجرای یک آتش بس زمان بر خواهد بود.

10 آذر 1398

تأکید رئیس جمهور عراق بر توقف حمله به سوریه در دیدار وزیر خارجه فرانسه

رئیس جمهور عراق در جریان دیدار با وزیر خارجه فرانسه بار دیگر بر لزوم توقف حمله ترکیه به شمال سوریه تأکید کرد.

9 آذر 1398

مشاور اسد: سوریه تدابیر لازم را برای مقابله با تجاوز ترکیه اتخاذ نموده است

مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه ضمن استقبال از انتقال نظامیان آمریکا از این کشور به عراق بیان کرد که دمشق نمی خواهد نظامیان ترکیه ای، جایگزین آمریکایی ها شوند.

8 آذر 1398

نگرانی مجلس قرقیزستان از فعالیت سازمان های افراطی در این کشور

نمایندگان مجلس قرقیزستان با اشاره به فعالیت تعدادی از گروههای افراطی در این کشور از اقدامات کمیسیون امور ادیان در این زمینه انتقاد کردند.

6 آذر 1398

تحریم های آمریکا علیه سه وزیر و دو وزارتخانه ترکیه

خبرنگاران آنلاین:مقام های آمریکا از اعمال تحریم هایی علیه سه وزیر ترکیه و دو وزارتخانه این کشور در واکنش به عملیات نظامی در شمال شرق سوریه خبر دادند.

5 آذر 1398

برنامه ریزی آمریکا برای خروج هرچه سریعتر نیروهایش از سوریه

دو مسئول آمریکایی اعلام کردند که آمریکا برای خارج کردن بیشتر نیروهای خود از شمال سوریه ظرف چند روز آینده برنامه ریزی می نماید.

4 آذر 1398

صادرات پایدار، محور توسعه کشور، نقش صادرات در توسعه مالی

صادرات همیشه برای رشد و توسعه مالی پایدار کشور ها به خصوص کشور های توسعه نیافته همیشه حائز اهمیت بوده است.

3 آذر 1398

افزایش بحران گرسنگی در دنیا

آمار نشان می دهد شمار کسانی که در دنیا از عدم دسترسی به تغذیه مناسب رنج می برند به دو میلیارد نفر رسیده است.

29 آبان 1398

کاخ سفید: استیضاح ترامپ نامشروع است!

کاخ سفید در نامه ای به دموکرات های کنگره آمریکا اعلام کرد در تحقیقات برای آغاز استیضاح ترامپ که فاقد پایه های قانونی بوده و نامآغاز است، شرکت نخواهد کرد.

25 آبان 1398

معامله ای میان اردوغان و ترامپ اجرا شده است

پروفسور نادر انتصار گفت: کردهای سوری مهره ای تاکتیکی برای آمریکا بوده و خواهند بود و استراتژی آمریکا در شرق فرات روی حمایت دائم از کردها پایه نداشت و ترامپ همواره روی ترکیه حساب می کرد.

24 آبان 1398

ثبت 68میلیون اقامت در خراسان رضوی در 6 ماه نخست امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: طی سال 97 به میزان 77میلیون و 188هزار و 742 نفر شب اقامت در استان ثبت شده و در شش ماه ابتدای امسال 68میلیون و 547هزار و 47 نفر شب اقامت در استان در واحدهای رسمی و غیر رسمی ثبت شده است.

24 آبان 1398

نروژ مخالف سپر دفاع موشکی ناتو

درحالیکه نروژ در حال ارتقای هزینه های دفاعی خود برای نزدیکتر شدن به هزینه هدف ناتو است، اما تصمیم گرفته تا مخالف پیوستن به شبکه دفاع موشکی این ائتلاف نظامی باشد.

23 آبان 1398

نگاهی به خاص ترین های بازار لوکس فروشی

خبرگزاری ایسنا نوشت: ژورنال بزرگی در دست دارد و صفحات آن را ورق می زند و جزئیاتش را با دقت می خواند. برای اینکه مطمئن شود مشخصات را درست یادداشت کرده، چند بار با ژورنال تطبیق می دهد. از مسئول فروشگاه می خواهد با هر قیمتی که هست مجموعه فندک و خودنویسی که...

22 آبان 1398

موج جدید آفت ملخ صحرایی آخر سال می آید ، جهانگیری دستور تامین اعتبار داد

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام ورود آفت ملخ صحرایی به کشور در سرانجام سال در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست اعتبار کرد و وی دستور داد اعتبارش تامین گردد.

22 آبان 1398
تعداد: (106)