سلامتی و پزشکی

خبرنگاران کاهش صادرات، ارمغان برگزیت برای بریتانیا

تهران- خبرنگاران- روزنامه گاردین در گزارشی از کاهش 68 درصدی صادرات انگلیس به اتحادیه اروپا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبرداد و نوشت: دلیل کاهش بهت آور صادرات، مسائل ناشی از برگزیت است.

18 اسفند 1399

حُسن نیتی در دولت جدید آمریکا ندیده ایم

رئیس جمهور گفت: مردم ما دیروز هم حماسه آفریدند و با شکلی جدید به خاطر مراعات پروتکل های بهداشتی این روز عظیم انقلاب و جشن ملّی را به خوبی گرامی داشتند.

18 اسفند 1399

مجوز واکسن سینواک در چین صادر شد

چین مجوز فراوری واکسن سینواک برای عموم مردم را صادر کرد.

16 اسفند 1399

هزینه اعمال جراحى چاقى را چه کسى تعیین مى کند؟

آقای دکتر ببخشید هزینه عمل جراحی..... چقدر می شه؟ این پرسشی تکراری است که در فضای مجازی از بنده می پرسند و در جای خالی می توانید نام اعمال جراحی مختلف را بنویسید! و جواب من هم این است که خانم یا آقای محترم! کفش که نمی خرید که قیمت می پرسید! چطور می شود از راه...

16 اسفند 1399

ارتکاب جنایت جنگی از سوی شبه نظامیان قسد آمریکایی

شورای شیوخ و بزرگان عشایر و قبایل سوریه در حسکه ضمن ابراز انزجار شدید از اقدامات شبه نظامیان قسد علیه مردم حسکه، آنرا جنایت جنگی دانستند و خواهان خارج شدن این گروه ها از زیر یوغ آمریکا شدند.

12 اسفند 1399

عملکرد مناطق آزاد تجاری در دوران تحریم و کرونا

معاون فنی و زیربنایی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اظهار کرد: تحریم و کرونا در جهت پروژه های عمرانی این مناطق مشکلاتی ایجاد کرد که اتکا به نفس نیروهای داخلی آن را جبران کرد.

7 اسفند 1399

گیاهخواری روشی موثر برای درمان کبد چرب

یک متخصص تغذیه گفت: برای افراد مبتلا به کبدچرب در مرحله 2 و 3 توصیه می شود که رژیم غذایی خود را به رژیم گیاهخواری تغییر دهند.

29 بهمن 1399

خواص گل پریوش (پروانش) در طب سنتی چیست؟

خواص گل پریوش (Catharanthus roseus) شامل جلوگیری از رشد سرطان، بازکننده عروق، یاری به درمان بواسیر، تقویت اکسیژن دهی و قطع خونریزی بینی و خونریزی شدید خانم ها است. همچنین این گل زیبا در کاهش قند و فشار خون موثر است.

28 بهمن 1399

واکسن ایرانی کرونا از فردا به 7 داوطلب دیگر تزریق می شود

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: مجوز تزریق فاز اول واکسن ایرانی کرونا کُوو ایران برکتبه داوطلبان مرحله سوم توسط کمیته پایش داده و ایمنی صادر شد و این واکسن از فردا (یکشنبه 21 دی ماه) به هفت داوطلب دیگر تزریق می شود.

27 بهمن 1399

نفس در سینه حبس است

شما که الان در حال خواندن این گزارش هستید احتمالا حالت هایی چون سردرد، سوزش چشم، حالت تهوع یا خستگی و سرگیجه را به دلیل آلودگی هوا دارید. در زمان نوشتن این سطور هم شاخص آلودگی هوای تهران به عدد 184 و شرایط هشدار برای تمام افراد جامعه رسیده بود .

26 بهمن 1399

آلودگی هوا پرخاشگری را تشدید می کند

تهران - ایرنا - عضو انجمن علمی روان پزشکان ایران معتقد است، آلودگی هوا با تاثیرگذاری بر اکسیژن مغز، رفتارهای اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده و سبب کاهش کنترل خشونت و پرخاشگری می شود.

26 بهمن 1399

این علائم یعنی بینایی فرزندتان مشکل دارد

سنجش بینایی بچه ها یکی از وظایف مهم والدین می باشد و با آشنایی با علائم مسائل بینایی بچه ها می توانند به سرعت برای برطرف آن اقدام نمایند.

25 بهمن 1399

تاثیر انزوای ناشی از قرنطینه بر زنان بیش از مردان است

پژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که انزوای ناشی از قرنطینه، زنان را بیش از مردان تحت تاثیر قرار می دهد.

18 بهمن 1399

علت گردن درد و درمان آن با ادویه ای خوشبو

گردن درد یکی از دردهای آزاد دهنده است که برای درمان و پیشگیری از آن راه های طبیعی و خانگی نیز وجود دارد.

17 بهمن 1399

این چسب به میدان مغناطیسی می چسبد!

یک چسب جدید ساخته شده است که به نظر می رسد می خواهد همه چسب های دیگر را به حاشیه براند. امروزه بسیاری از محصولات مانند بدنه های کامپوزیتی دوچرخه ها، کلاه های ایمنی و چوب های گلف با چسب های اپوکسی دو بخشی ساخته می شوند.

15 بهمن 1399

آواز پرندگان، عامل سلامت وشادی انسان

هنوز هم حیرت زده ام که چطور فقط 7 تا 10 دقیقه شنیدن این آواز ها می تواند این همه حس خوشی انسان را افزایش دهد. این قضیه واقعا بر این موضوع تاکید می نماید که شنوایی برای ما و احتمالا سایر جانوران چه اندازه اهمیت دارد.

12 بهمن 1399

اندیشکده، مشوق اقتصادی 900 میلیارد دلاری کنگره برای کرونا، آمریکا را نجات نخواهد داد

یک اندیشکده بانفوذ آمریکایی با اشاره به مسائل مالی ناشی از سیاست ها و محدودیت های کرونایی، پیش بینی کرد طرح مشوق مالی کنگره آمریکا نتواند فرایند احیای مالی این کشور را حفظ کند.

9 بهمن 1399

5 هزار و 500 میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت کارانه ماه گذشته پرستاران که بیش از 5 هزار و 500 میلیارد تومان بود به صورت یکجا خبر داد.

8 بهمن 1399

بانک اطلاعاتی کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا ایجاد شود

تازه ترین نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب وکار با حضور امیر باقری معاون سیاست های اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری تشکیل جلسه داد.

6 بهمن 1399

قرص لوزارتان چیست؟ (عوارض قرص لوزارتان)

قرص لوزارتان (Losartan) در مواردی مانند فشارخون بالا و همچنین مسائل مربوط به قلب و عروق تجویز می شود. افت فشار خون و گیجی از عوارض قرص لوزارتان است.

3 بهمن 1399
تعداد: (279)